Kategóriák
Hírek

A cukorbetegség nőgyógyászati szővödményei

Nőgyógyászati gyulladások

A Candida gombák a normál flóra részei, ezek akkor tekinthetők pathogén (betegséget okozó károkozóknak, ha nagy számban elszaporodnak. Erre hajlamosíthat a szervezet védekezőképességének csökkenése, a hüvelyi baktériumflóra egyensúlyának megbomlása. A cukorbetegség a szervezet védekezőképességének csökkenéséhez vezet. Jellegzetes tünetei a hüvelyre és a szeméremtestre kiterjedő viszketés, fájdalmas,égő érzés, a túrós vagy kenőcsszerű szagtalan váladék megjelenése, a fájdalmas közösülés, a fájdalmas vizelés.

Viszketés

A nemi szerv viszketése egyéb tünetek nélkül, gyakran cukorbetegségre hí­vja fel a figyelmet, bár ez önmagában nem betegség, de a cukorbetegség és a nőgyógyászati elváltozások összefüggéseinek tárgyalásánál fontos figyelembe venni. Meddőség Nemrégiben fedezték fel az összefüggést a polycisztás ovarium szindróma és a 2-es típusú cukorbetegség között. A női meddőség egyik leggyakoribb oka a polycisztás ovarium szindróma. A petefészekben található nagyszámú inzulinreceptor Által közvetített hormonhatás lehet felelős a polycisztás ovárium szindróma kialakulásáért.

kep (226)

A betegek magasabb inzulin hormon szintje a petefészkek hormontermelését fokozza, mely emelkedett (illetve ciklustól függetlenül állandó szintű) ösztradiol, illetve tesztoszteron termelését eredményezi, melyek negatí­v visszacsatolás révén képesek a peteérést szabályozó Follikulus Stimuláló Hormon (FSH) szintjének visszaszorítására az agyalapi mirigyben. Az FSH lenne felelős a peteérés beindításáért és fenntartásáért, tehát hiánya ezen betegségben, a petesejt érés zavarát eredményezi, melynek következménye a meddőség. A vércukorháztartás rendezése a polycisztás ovarium kezelésében is alapvető fontosságú.

Daganatos betegségek A cukorbetegség hajlamosít egyes nőgyógyászati daganattí­pusok kialakulására, például a szeméremtestrák és a méhtestrák kialakulásához.

forrás: webbeteg.hu