Magyarországon már-már népbetegségnek számít a diabétesz. A rengeteg kemikália, amit a problémára írnak fel, sokszor számos mellékhatással bír, és van, hogy életünk végéig kell őket szednünk, hogy inzulinszintünket kordában tarthassuk. Azonban a természetes gyógymódok térhódítása a cukorbetegekhez is elérkezett, és egyre többen egészítik ki, illetve helyettesítik gyógynövényekkel a gyógyszereket.
Gyógynövényes kezelés
Való igaz, a cukorbetegség nem gyógyítható, viszont gyógynövényekkel remek hatást lehet elérni a tünetek csökkenésében, főleg, ha a kór még kezdeti fázisban van. Az életmódváltás ugyanis kulcsfontosságú, hogy a beteg állapota ne romoljon tovább, illetve hogy kevesebb gyógyszerre legyen szüksége. Fontos tudni, hogy a természetes gyógymódok kitűnő megelőzőként is funkcionálnak, tehát amennyiben a családodban gyakori a diabétesz, akkor érdemes olykor gyógynövénykúrát tartani. Hogy pontosan mi minden lehet a segítségünkre?
Gymnema sylvestre
Ezt a dél-indiai, szőlőhöz hasonló gyógynövényt cukorgyilkosnak is nevezik, és az ajurvédikus gyógyításban előszeretettel használják a cukorbetegég kezelésére. A benne található gimneminsav ugyanis segít a vércukorszint normalizálásában, gátolja a zsírok, szénhidrátok túlzott mértékű felszívódását, illetve növeli az inzulin hatását. A növénnyel való kísérletek során lényeges javulás volt megfigyelhető a betegeknél, sőt, volt pár résztvevő, akik teljesen elhagyhatták a gyógyszereiket.
Gyermekláncfű
Sokan legszívesebben kiirtanák ezt a fantasztikus, szapora gyógynövényt kertjükből, pedig számtalan betegségre megoldást nyújt, a diabéteszre is. Többek között csökkenti a vércukorszintet, mérsékli a magas vérnyomást, jótékony hatással van a vesékre, valamint segít megelőzni az epekövet, ami a cukorbetegség gyakori velejárója.
Fekete áfonyalevél
A fekete áfonya nem csak ízletes, hanem termésén kívül a levele is igazán egészséges. A népi gyógyászatban fekete inzulinnak is hívják, mivel remek hatással van a vércukorszintre myrtillin tartalmának köszönhetően. Jótékony tulajdonságait akkor használhatod ki maximálisan, ha gyümölcsérés előtt szeded le a leveleit, mivel ekkor csökkenti leginkább a cukorkiválasztást.
Forrás: wellnescafe.hu
Kategóriák